TARTU TRENNID reeglid:

 1. Enne treeninguid on lubatud koera söötmine mitte hiljemalt kui 6-8 tundi enne treeninguid. Pärast trenni tuleb kodus sööta koera selleks, et koer saaks taastuda. Kindlasti tuleb tagada ka vabalt juurdepääsu veele.
 2. Kaasas peab alati olema koertele joogivesi. Keelatud on lubada koeral juua vett vahetult enne jooksu ja kohe pärast jooksu. Vett on lubatud anda koerale pärast hingamise täielikku taastumist.
 3. Koerad peavad olema treeningualal jalutusrihma küljes. Suuremad koerad, kes võivad teha kahju ümbritsevatele, peavad samuti kandma ka suukorvi. Olge väga tähelepanelikud ja pidage meeles, et hasardis võivad koerad käituda palju järsemalt kui tavaliselt.
 4. Väikeste koerte omanikud peavad hoolikalt jälgima oma koeri. Vaadake, et teie koer ei provotseeriks suuremaid koeri (neid on raske tagasi hoida, kui nad on hasardis).
 5. Me jätame oma autod autotee äärde ning ei sõida põllule. Pooldame looduse austamist.
 6. Koeraga jalutamiseks valime koha, mis pole väga lähedal autoteele. Kindlasti koristame oma koera järel.
 7. Koera varustus peab olema usaldusväärne ja mugav. See tähendab, et rihm peaks olema vastupidav, kuid mugavalt eemaldatav. Ruletid ja ketid on keelatud. Paarisjooksu ajal peab koeral kindlasti olema jooksu suukorv.
 8. Enne jooksu peab koer olema hästi soojaks tehtud, et hoida ära vigastusi. Soojendus tähendab koera kiiremas tempos liikumist (mitte vähem kui 10 minutit) ning lihaste masseerimist ja hõõrumist.
 9. Peale jooksu peab koer jääma liikuma, kuni hingamise täieliku taastumiseni. Külma ilma korral peavad lühikese karvkattega koerad peale jooksu riidesse pandud.
 10. Koer ei saa joosta ketiga, krae rihmaga, riietega ja mis tahes muu varustusega. Nende kandmine võib põhjustada vigastusi.
 11. Olge palun kannatlikud, kui juhtub vääramatu jõu olukord – kui meil läheb asjadega rohkem aega, kui ajagraafikus oli märgitud. Meie jooksumasinaga juhtub olukordi, kui selle nöör satub sõlme või läheb katki. Me püüame selliseid olukordi vältida, kuid mõnikord juhtub.. ?

                          MTÜ Tartu Trennid