Esimesena tahame rääkida kolme basenji (neist vanim on juba 14-aastane) ja ühe kassi omanikust - Olena Zub ja tema poeg.

Nad on pärit Tšernigovist, mis praegu asub sõjapiirkonnas. Nad veetsid 17 päeva keldris, säästes ennast ja oma loomi. Paar päeva tagasi õnnestus neil linnast lahkuda ja väga raskel teel pääseda Lutski linna lähedale (30 km) turvalisse kohta. Lahked inimesed andsid neile võimaluse mõnda aega elada ja see on juba väga hea - neil on peaaegu soe (on UV küte), neil on väike elektripliit, neil on vesi ja WC. Kuid saate ise aru, et nad võtsid kaasa ainult kõige vajalikumad asjad - see tähendab loomi, natuke toitu ja riideid. Nad ei tea, kas nende maja Tšernigovis veel seisab või ei, tööd veel ei ole ja pole ka võimalust ennast ja loomi ülal pidada. Pangad töötavad endiselt piirkonnas, kus nad asuvad, praegu töötavad ka poed. Ainus viis, kuidas saame neid praegu aidata on rahaline abi!

Первая, о ком мы хотим рассказать - владелец трех басенджи ( самой старшей из них уже 14 лет) и кошки - Олена Зуб и ее сын.

Они из Чернигова, который сейчас находится в зоне боевых действий. 17 дней они провели в подвали, спасая себя и своих животных. Несколько дней назад им удалось выехать из города и очень сложным путем добраться до безопасного места около города Луцк ( 30 км). Добрые люди предоставили им возможность жилья на некоторое время и это уже очень хорошо - им почти тепло ( есть УФО обогрев),  есть маленькая электрическая плитка, у них есть вода и туалет. Но, сами понимаете, что с собой они взяли только самое необходимое - то есть животных, немного еды и немного одежды. Они не знают уцелел ли их дом в Чернигове сейчас, работы пока нет и возможности содержать себя и животных тоже нет. Банки пока работают в той области, где они находятся, магазины тоже работают пока. Единственное, чем мы сейчас можем им помочь - это материальная помощь!

  1. Saaja andmed / Данные получателя

nimi / имя: ZUB OLENA

konto nr. või IBAN/ номер счета , IBAN: UA683052990000026203886620578

aadress / адрес: 14005, Ukraine, Chernihiv, Piatnytska , building 70,Housing 2,flat 72

saaja panka BIC, nimi ja aadress / BIC банка получателя, имя и адрес: PBANUA2X JSC CB PRIVATBANK 1D HRUSHEVSKOHO STREET

2. Saaja panka korrespondentpanka BIC, nimi ja aadrees / BIC, имя и адрес банка корреспондента:  INTERMEDIARY BANK CHASDEFX

3.  Selgetus / описание платежа: Eesti, Tartu Trennid ja oma nimi